Wszystkie nasze regiony żeglugi
Wróć do Regionów geograficznych

Wyspy Zielonego Przylądka


Wyspy Zielonego Przylądka to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego, rozrzuconych na Oceanie Atlantyckim w formie półokręgu, około 600 kilometrów na zachód od wybrzeży Afryki.

Dziewicze plaże z białymi piaskami, lustra pustyni, poprzecinane zielonymi dolinami stanowią destynację dedykowaną turystyce kompletnie nowej, i na szczęście nie znanej jeszcze masom.

Warto wybrać się tu na rejs jachtem, zanim klimat tego mało jeszcze popularnego miejsca na zawsze zmieni napływ wielkich grup turystów. Wypożyczenie jachtu da podróżnikowi możliwość odkrywania wysp o różnorodnych krajobrazach i szczególnie bogatym dnie morskim.

Wynajem jachtu żaglowego daje możliwość nawigowania pomiędzy rajskimi: Sao Tiago, Santo Antao, Boavista, Fogo, Sao Nicolau, Sal i Brava. Portowe miasto Mindelo na Sao Vicente jest bez wątpienia najładniejszym miastem archipelagu. Zwrócone ku zatoce ma ładny bulwar i sporo portugalskiej architektury kolonialnej, jest kulturalną stolicą Cabo Verde.

Międzynarodowe lotnisko znajduje się na wyspie Sal i dolecieć tam można narodowymi liniami TACV z Lizbony, Paryża, Frankfurtu, Monachium, Amsterdamu, Bergamo i Verony.

Panuje tu klimat tropikalny suchy ze średnimi temperaturami ok 25°C i słabymi opadami.