Wróć do Regionów żeglugi

Antigua - St MartinWyspy wschodnich Karaibów przedstawiają krajobraz typowy dla rajów tropikalnych: plaże z drobnym jak mąka, białym piaskiem, tropikalne lasy, krystaliczna woda o unikatowym odcieniu turkusu, łagodny klimat i spokojne rytmy życia.

Antigua
Krystaliczna woda o odcieniach od szmaragdowo-zielonego po kobaltowo-niebieski, nieskazitelny piasek ze swoimi skarbami rozrzuconymi pomiędzy hibiskusy, orchidee, bambusy i palmy kokosowe, to właśnie jest Antigua. Cudowna wyspa archipelagu Małych Antyli nad Morzem Karaibskim, idealne miejsce na rejs jachtem ku przygodzie odkrycia jej 365 plaż zanurzonych w dziewiczej naturze i niemal surrealistycznym spokoju.
Wyspa oczarowuje swoją przyjemną kolonialną atmosferą emanującą ze starych kamiennych wiatraków, plantacji trzciny cukrowej. Z dala od tras turystyki masowej, na Antigua panuje typowo karaibska atmosfera, która widoczna jest w architekturze po barwnych kolorach budynków, a także w muzyce po żywych rytmach oraz w ulicznych festach.

Sint Maarten
Jest to najmniejsza zamieszkana na świecie wyspa podzielona między dwa różne państwa. Dlatego też ma dwie nazwy. Po francusku nazywa się Saint Martin, w południowej części po holendersku wyspa nazywa się Sint Maarten. Położona jest w północno-wschodniej części Karaibów, ok. 150 mil od Porto Rico.
Atrakcje Saint Martin są legendarne, zaczynając od jej haute cuisine po Orient Beach - najsłynniejsza na Karaibach plaża nudystów, ze swymi złotymi piaskami, a także świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych.
Zaciszna Long Beach i plaże Baie Rouge oraz wysepki przy północNatomiast jedno z lepszych miejsc na wschodnich Karaibach do windsurfingu znajdują się właśnie w Orient Bay i na północnym końcu Baie de l’Embouchure.
Na Saint Martin można też zrobić udane bezcłowe zakupy, a zachęcają do tego relatywnie niskie ceny.