Wróć do Regionów żeglugi

Brytyjskie Wyspy Dziewicze


Brytyjskie Wyspy Dziewicze to jedno z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych miejsc do żeglugi. Wynajem jachtu umożliwia odwiedzenie wielu wysp i jest najpowszechniejszym sposobem na przemieszczanie się między nimi. Żeglowanie pozwoli Wam odkryć bezludne plaże nawet w pełni sezonu. Jednym z lepszych miejsc na rzucenie kotwicy na Tortoli jest Cane Garden Bay, z piękną plażą i dwoma szkierami do eksploracji. Dużo odpowiednich miejsc do kotwiczenia znajdziecie na niezamieszkałej Norman Island, wyspa na południe od Tortoli, w czasach piratów zwana „zatoką” ze względu na dobre ukształtowanie terenu i że jest osłonięta. Pobliska Peter Isladnd to wyspa, o której mówi się, że pirat Czarnobrody zostawił na niej 15 ludzi z butelką rumu i szablą, żeby się powybijali. Na obu wyspach kotwicowiska raczej będziecie dzielić z kilkoma homarem i ślimakami morskimi niż z innymi żeglarzami. Poza tym, niedaleko od nich, zaledwie kilka minut pontonem, znajdują się idealnie nadające się do nurkowania miejsca. Uatrakcyjnienie podwodnych eksploracji znjdziecie na Salt Island, na północny wschód od Peter Island, przy której znajduje się wrak RMS Rhone. Parowiec ten zatonął w 1867 przełamując się na pół. Natomiasta Anegada zachęca swoją rafą koralową, trzecią co do wielkości na świecie -18 km.

Główne wyspy to Tortola, Anegada, Virgin Gorda i Jost Van Dyke; większość pozostałych z 40 wysp są niezamieszkane. Znaczna część śródlądowych wzgórz pokryta jest gęstym lasem subtropikalnym; ale są też suche obszary zdominowane przez drzewa owocowe i palmy i bagienne namorzynowe wybrzeża, gdzie pławią się kraby i nieduże ryby. Rdzenna flora lasów składa się z mahoniu, figowców, paproci i filodendronów giganteum, który ślizgają się po ziemi, aż znajdą solidne drzewo, po którym się pną. Powszechne na wyspy są także papaja, mango, kokos i drzewo chlebowe.

Szczyt sezonu jest od grudnia do maja, ale to głównie zależy od klimatu w Europie i Ameryce Północnej, jako że na Wyspach Dziewiczych klimat jest zawsze łagodny.